XII PM Forum już za nami

20 kwietnia 2006

Dnia 12 kwietnia 2006 r w ośrodku szkoleniowym MT&DC w Falentach odbyło się XII PM Forum zatytułowane: "Zarządzanie portfelem projektów - co, jak i dlaczego?".

Na spotkanie, które poprowadził George Sifri (wykładowca, doświadczony PMP oraz światowy ekspert w dziedzinie zarządzania projektami) przybyło ponad 50 osób. Uczestnikami PM Forum byli dyrektorzy i kierownicy projektów reprezentujący następujące firmy: ABG Ster Projekt, Acron Management, AIG Credit, Bank BPH, Bank Zachodni WBK, Centrum Komputerowe Microman, CGI, Computer Service Support, Deloitte, DHL, Ericsson, Fild.net, Generali, ICTAS, K2 Consulting, Matrix.pl, Metro MGI, Motorola, Netia, Polpharma, Polska Telefonia Cyfrowa, Prokom, Raiffeisen Bank, Siemens, Softbank, SPIN, Thomson Displays Polska oraz WS Atkins.

Pan Sifri przekonywał, jak istotne dla funkcjonowania firmy jest zarządzanie portfelem projektów. Ideą zarządzania portfelem projektów jest realizacja strategicznych założeń biznesowych firmy. Założenia te muszą być jasno zakomunikowane przez zarząd firmy tak, aby wybierane i realizowane projekty były z nią całkowicie zgodne. Niestety, tylko 40% badanych firm zarządza swoim portfelem projektów w sposób profesjonalny!

Według George'a Sifri firmy decydujące się na wdrożenie w organizacji filozofii zarządzania portfelem projektów muszą się liczyć z czterema kluczowymi trudnościami:

 • 1. Właściwą oceną projektów
 • 2. Właściwym wyborem projektów
 • 3. Zamknięciem/odrzuceniem projektu (lub projektów)
 • 4. Projektami realizowanymi „pod stołem”

Należy pamiętać także, aby znaleźć „złoty środek” realizując zarówno projekty przynoszące dochód firmie jak również projekty „non profit”.

Ponadto, uczestnicy XII PM Forum dowiedzieli się jak: 

 • Wyjaśnić, jakiego rodzaju projekty są najczęściej uznawane za część portfela.
 • Opisać podejście portfelowe i wyjaśnić, jak je można wdrożyć poprzez zarządzania portfelem.
 • Wymienić problemy i korzyści wynikające z zarządzania portfelem.
 • Określić, kto uczestniczy w zarządzaniu portfelem i jaką odgrywa rolę.


Tradycyjnie, po wykładzie uczestnicy kontynuowali rozmowy o zarządzaniu projektami w kuluarach przy lampce hiszpańskiego wina i lekkich zakąskach.

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ