XI PM FORUM: "Jak zarządzać projektami złożonymi?"

10 maja 2005

Dnia 10 maja 2005 w ośrodku szkoleniowym MT&DC odbyło się XI PM FORUM zatytułowane "Jak zarządzać projektami złożonymi?", które poprowadził nasz ekspert Wahid Mansour, PhD, PMP.

W spotkaniu wzięło udział blisko 60 przedstawicieli kadry zarządzającej liczących się na polskim rynku firm reprezentujących różne branże (m.in. ABB, Agora, AIG Polska TU, Bank BPH PBK, Bank Handlowy w Warszawie, ComArch, Computerland, Elektrobudowa, Ericsson, FM Polska, Impel, Matrix.pl, Motorola, Polkomtel, SAP, Shell, Siemens, Softbank, Spectra Services, Telekomunikacja Polska, Toyota Motor Poland i inne).

Temat przewodni XI PM Forum cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych osób, bowiem coraz częściej kadrze zarządzającej przychodzi zmagać się z projektami złożonymi, czyli takimi, które charakteryzuje kilka z wymienionych czynników: mnogość zadań, partnerów i dostawców do koordynowania, wysoki stopień ryzyka, najnowocześniejsza technologia, która szybko się zmienia, wielu agentów, oddziały i biura rozproszone po całym świecie (konieczność brania pod uwagę różnic czasowych i kulturowych). Wykorzystując znajomość teorii złożoności oraz odwołując się do własnego doświadczenia zaproszony ekspert Wahid Mansour opowiedział o kompetencjach, jakie powinni posiadać menedżerowie projektów realizujący tego typu przedsięwzięcia złożone oraz o sposobach uświadamiania złożoności projektu wszystkim interesariuszom (klientowi, członkom zespołu, sponsorom projektu i innym osobom z otoczenia projektu). Kluczowym elementem wystąpienia było zaprezentowanie sugestywnej formy graficznej do przedstawiania stopnia i obszarów złożoności projektu.

Po prezentacji dyskusje przeniosły się do kuluarów, gdzie przy lampce wina i smacznych przekąskach rozmawiano nie tylko o złożonych projektach, ale również o narzędziach wspomagających zarządzanie projektami, bowiem wśród gości XI PM Forum obecni byli przedstawiciele firmy DAT Computer Concepts będącej jedynym w Polsce oficjalnym dystrybutorem programu PRIMAVERA. .

Informacji udziela: Iza Jaworska, (iza.jaworska@mtdc.pl; tel.: +48 22 720 27 40 ).

PATRONAT MEDIALNY:

logo businessman magazine

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ