VIII PM FORUM: "Project Management Office What? Why? How?"

10 marca 2004

Dnia 10 marca 2004 odbyło się już po raz ósmy forum poświęcone kluczowym zagadnieniom z dziedziny zarządzania projektami, które zorganizowaliśmy tradycyjnie w Falentach pod Warszawą. Patronat medialny objął Puls Biznesu.

George SifiriDyskusję nt. Project Management Office What? Why? How? poprowadził George Sifri ekspert z dziedziny zarządzania projektami z bogatym doświadczeniem w międzynarodowym środowisku oraz posiadacz certyfikatu Project Management Professional.
W spotkaniu wzięło udział blisko 60 przedstawicieli kadry zarządzającej liczących się na polskim rynku firm reprezentujących różne branże (m.in. Telekomunikacja Polska, KGHM Polska Miedź, PGNiG, Prokom, ComputerLand, Polkomtel, Intercell, Polska Telefonia Cyfrowa, Spectra Services, Siemens, PZU, Softbank, Skanska, TVP).

Temat przewodni, czyli funkcjonowanie Project Management Office (Centrum Zarządzania Projektami) w organizacjach, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników forum. George Sifri podzielił się swymi doświadczeniami z wdrożenia Centrum Zarządzania Projektami w firmie Consolidated Contractors International - będącej szesnastą co do wielkości na świecie w branży budowlanej. Opowiadając o potrzebie stworzenia PMO ekspert przytaczał ważne korzyści finansowe i strategiczne jakie niesie ze sobą wydzielenie wewnątrz organizacji takiej struktury. Odwołując się do najlepszych praktyk opowiedział także o etapach tworzenia PMO w organizacji począwszy od określenia wizji funkcjonowania Centrum Zarządzania Projektami, poprzez stworzenie planu implementacji a kończąc na samym wdrożeniu i cyklicznej ocenie funkcjonowania.

O korzyściach związanych z funkcjonowaniem PMO dyskutowano także w kuluarach. Tam też omawiano wspólny produkt firmy Andersen Business Consulting oraz MT&DC (pakiet PMOffice złożony m.in. ze skonfigurowanego narzędzia informatycznego oraz programu szkoleń z zarządzania projektami), ułatwiający powołanie centrum zarządzania projektami w organizacji.

Patronat medialny:

pb logo

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ