O PRELEGENTACH
Seminarium poprowadzili znani w międzynarodowym środowisku eksperci:
George Sifri, PMP, wykładowca i konsultant ESI International i MT&DC
Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami na międzynarodowym rynku. W swojej karierze prowadził wiele szkoleń oraz prezentacji z zakresu zarządzania projektami, wśród nich dotyczących zarządzania ryzykiem w projektach, budowy strategicznych systemów informatycznych, oceny ryzyka w projektach, tworzenia i wdrażania oprogramowania a także zarządzania wiedzą. Prowadząc programy szkoleniowe na sześciu kontynentach współpracował z takimi firmami jak, m.in.: BP Global, Motorola, HP, Novartis, GlaxoSmithKline, Dow Jones, Eurotel, ABB, Peoplesoft, Wall Street Journal, JP Morgan, Barclay.
Malcolm Ross, prezes Generapharm – Training and Consultancy
W swojej ponad 25-letniej karierze pracował na międzynarodowym rynku w branży leków generycznych, między innymi w firmach: Teva & Taro, PAR Pharmaceuticals, IPR (jako dyrektor generalny) oraz Polpharma (jak dyrektor R&D). Malcolm Ross specjalizuje się w opracowywaniu formulacji leków oraz metodologii analitycznych, a także tworzeniu departamentów R&D zgodnych ze standardami obowiązującymi w Europie.
Moderator panelu dyskusyjnego - Hanna Hanć, PMP, prezes HMH Doradztwo Gospodarcze
Posiada doświadczenie z zakresu zarządzania, doradztwa oraz zarządzania projektami. Świadczyła usługi doradcze dla firm polskich oraz zagranicznych w okresie transformacji, a także w procesach prywatyzacji. Pracując dla firm z branży farmaceutycznej odpowiadała za wprowadzenie elektronicznego biura projektów dla rozwoju produktów farmaceutycznych oraz produkcji chemicznych substancji czynnych stosowanych do produkcji leków, a także szkolenia z zakresu zarządzania procesami, programami, projektami oraz portfelami projektów.
ZAKRES SEMINARIUM
Seminarium złożone było z dwóch bloków tematycznych oraz panelu dyskusyjnego.
BLOK I: "Zarządzanie ryzykiem w projekcie"
George Sifri przedstawił skuteczne narzędzia pozwalające oceniać i reagować na ryzyka na poziomie całego projektu oraz poszczególnych zadań. Zarządzanie projektem to umiejętność wykorzystywania szans, minimalizowania zagrożeń i osiągania optymalnych rezultatów.Zarządzanie ryzykiem analizuje szanse i zagrożenia zarówno z perspektywy ogólnej, jak i szczegółowej, z wykorzystaniem sprawdzonego procesu. George Sifri zapoznał uczestników z aktywnym podejściem do szans i zagrożeń, bazującym na dokładnym zrozumieniu potęgi jakościowej i ilościowej metody zarządzania ryzykiem.
BLOK II: Zarządzanie ryzykiem w przemyśle farmaceutycznym"
Malcolm Ross omówił sposoby uwzględnienia oceny ryzyka w każdym aspekcie funkcjonowania branży farmaceutycznej, począwszy od badań nad lekami, przez rozwój preparatów i wybór rozwiązań technologicznych, zarządzanie portfelem i cyklem życia, aż po kontrolę jakości i wiele innych obszarów działania zarówno firm innowacyjnych, jak i generycznych.
Panel dyskusyjny na temat zarządzania ryzykiem w projektach farmaceutycznych
Praktyczne podejście do zarządzania ryzykiem "w interaktywnej pigułce"! Była to doskonała możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń z zaproszonymi ekspertami. Pasnel zaczęto od zastanowienia się w jaki sposób zwiększać efektywność i zyskowność prowadzonej działalności stosując analizę i zarządzanie ryzykiem na wszystkich etapach rozwoju przedsięwzięcia. Na fali pierwszego pytania rozpoczeła się goraca dyskusja na liczne aspekty związane z zarządzaniem ryzykiem oraz prowadzeniem projektów farmaceutycznych.
Całe wydarzenie zakończyło się akcentem "artystycznym"- MT&DC zaprosiło uczestników na wystwę: "Słowa to rzeczy" autorstwa amerykańskiej artystki Mary Kelly.



- Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
- "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
- "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
- "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
- IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
- Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
- CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.