Requirements Workshop - A Facilitators Guide

16 kwietnia 2011

Uczestników seminarium powitał Kamil Niklasiński- Członek zarządu IIBA ds. programów i wydarzeń, który zaprezentował plany Stowarzyszenia dotyczące organizacji kolejnych wydarzeń podczas najbliższych kilku miesięcy.

Głos zabrał również Tomasz Borucki- członek Zarządu MT&DC prezentując m.in. najnowsze wydanie "Business Analysis Terms: A Working Glossary".

Kamil NTomek B

 

 

 

 

 

 

 

Gość wieczoru- Darryl Booker poprowadził niezwykle interaktywny warsztat. Uczestnicy mieli okazję pracować w 4 grupach przygotowując wymagania dotyczące przygotowania kolejnych warsztatów poświęconych tematyce analizy biznesowej.
Dzięki temu każda ze zgromadzonych osób miała możliwość zastosować wiedzę i rady, które wcześniej zaprezentował Darryl. Nasz ekspert szczególnie podczas praktycznych ćwiczeń podkreślał jak ważną rolę odgrywa podtrzymanie prawidłowej energii wśród uczestników warsztatów oraz kontrolowanie czasu.

Darryl wyjaśniał jak przygotować się do warsztatów związanych ze zbieraniem wymagań - nie tylko pod względem merytorycznym, ale również logistycznym. Zadaniem specjalnym uczestników było wywnioskowanie, dlaczego niektóre spotkania/warsztaty nie udają się z uwagi na brak odpowiedniego przygotowania. Darryl dawał rady dotyczące prowadzenia sesji oraz tego co powinno się wydarzyć po ich zakończeniu.

DarrylDarryl

 

 

 

 

 

 

 

Ćwiczenia zbierania wymagań rozpoczęły się od indywidualnej oceny potrzeb dot. rozwoju kompetencji analityka biznesowego wśród uczestników. Następnie uczestnicy pracowali w mniejszych grupach nad wyborem tych najważniejszych. Najczęściej stosowaną techniką selekcji było głosowanie.

Podsumowując wykładowca zwrócił uwagę na istotę dobrego przygotowania osoby prowadzącej warsztat, oraz odpowiedniego podziału ról podczas takiego spotkania. Zdaniem Darryla:

 • zbyt duża liczba uczestników
 • brak jasno określonych celów
 • źle zaplanowana agenda (np. zbyt długie lub krótkie sesje)

To jedne z najczęściej spotykanych przyczyn warsztatów, które zakończyły się niepowodzeniem.

Na koniec spotkania uczestnicy prowadzili aktywną dyskusję z prowadzącym. Najbardziej zaangażowani goście zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez MT&DC, a dodatkowo spośród uczestników loterii rozlosowano pozostałe nagrody książkowe oraz specjalne zaproszenie od Hotelu Hilton.

warsztatywarsztatyuczestnicy

 

 

 

 

 

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ