MTDC sponsorem wyjazdu polskiej reprezentacji Go na I Światową Olimpiadę Gier Umysłowych Pekin 2008.

3 października 2008

Polskie Stowarzyszenie Go inicjuje również powstawanie nowych klubów, ze szczególnym uwzględnieniem klubów dla dzieci i młodzieży, ponieważ gra Go jest niezwykłym połączeniem nauki, sztuki i sportu.

Go jest strategiczną grą planszową przeznaczoną dla dwóch graczy. Wywodząca się początkowo z Chin, Go bardzo szybko zyskała popularność w Japonii i w Korei. Dziś jest znana niemal na całym świecie, dzięki swym nad wyraz jasnym regułom, które umożliwiają rozpoczęcie nauki gry dzieciom już od najmłodszych lat. Pomimo tego, że zasady gry są bardzo proste, Go nie należy do gier łatwych, ma ona bowiem na celu kształtowanie umysłu z uwagi na liczbę możliwych wariantów. Liczbę atomów we wszechświecie szacuje się na 10 do potęgi 80, zaś ilość możliwych kombinacji w Go określa liczba 10 do potęgi 750! Zapewne dlatego Albert Einstein powiedział: "gra Go ma proste zasady, lecz jest zbyt trudna, aby można było stworzyć system teoretyczny". Zgodnie z legendą Go wymyślił cesarz Szun, aby wzmocnić „słaby umysł swojego syna”.

Na całym świecie w Go gra ponad 60 milionów ludzi, a ich liczba wzrasta z dnia na dzień . W Polce Go cieszy się również dużą popularnością. Obecnie w naszym kraju gra w Go ponad 2 tysiące osób. Dr Edward Lasker, krewny Emanuela Laskera, mistrza świata w szachach powiedział kiedyś "Jeżeli szachy są królową gier, to go z pewnością jest ich cesarzem". Spróbujmy przekonać się, czy to prawda. MT&DC szczególnie zachęca do tej niezwykłej gry.

Informacje o Stowarzyszeniu Go można odnaleźć na stronie: http://psg.go.art.pl
Informacje o Olimpiadzie są dostępne na stronie: http://olimpiada.go.art.pl/

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ