Maciej Czerwiński pierwszym certyfikowanym przez IIBA analitykiem biznesowym w Polsce!

4 lipca 2012

Poniżej prezentujemy fragment rozmowy Pana Macieja Czerwińskiego z jednym z Członków Stowarzyszenia IIBA WPC:
IIBA WPC: Z jakiego źródła dowiedział się Pan o Stowarzyszeniu IIBA i o utworzonym przez nie programie certyfikacyjnym?

MC: O IIBA dowiedziałem się w pracy. W banku Nordea rozumiemy, jak ważna jest analiza biznesowa w kontekście prowadzenia projektów informatycznych. Dlatego też poświęcamy bardzo dużo uwagi na rozwój kompetencji w tym obszarze.

IIBA WPC: Jakie szkolenia, pośród tych, które Pan odbył, pomogły w przygotowaniu się do egzaminu?

MC: W 2010 roku uczestniczyłem w cyklu szkoleń z obszaru analizy biznesowej, sfinansowanych przez Nordeę IT PL&BC w Gdyni, organizowanych przez firmę MT&DC (www.mtdc.pl). Szkolenia te są zgodne ze standardami IIBA i pomogły mi ugruntować wiedzę z tego obszaru. Wtedy też zdecydowałem o tym, że chciałbym przystąpić do egzaminu. Potrzebowałem tylko trochę czasu, aby móc udokumentować wymaganą ilość godzin pracy w roli analityka biznesowego.

IIBA WPC: Zdał Pan egzamin CCBA - jak długo pracuje Pan w zawodzie analityka biznesowego i w jakich obszarach wiedzy (KA - Knowledge Area) w kontekście wymagań do aplikowania?

MC: Od trzech lat pracuję na stanowisku analityka IT. W codziennej pracy poruszam się w takich obszarach jak planowanie prac analitycznych, pozyskiwanie i zarządzanie wymaganiami oraz ocena jakości dostarczonego rozwiązania.....
Wywiad jest dostępny na oficjalnej stronie Stowarzyszenia IIBA WPC: www.warsaw.iiba.org

Gratulujemy Panu Maciejowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ