II PM FORUM: "Polityka w zarządzaniu projektami"

17 kwietnia 2002

plolitics in PMPolitics in Project Management" to temat drugiego PM Forum, które odbyło się 17 kwietnia 2002 roku w ośrodku szkoleniowym MT&DC w Falentach. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 przedstawicieli kadry zarządzającej liczących się na polskim rynku firm reprezentujących różne branże (m.in. telekomunikacyjną, informatyczną, finansową czy wreszcie energetyczną).

Szanowne grono uczestników forum powitał Członek Zarządu MT&DC Tomasz 

plolitics in PM

Borucki, który opowiedział o idei spotkania oraz przedstawił głowny temat prelekcji i zachęcił do późniejszej dyskusji.

Główne wnioski ze spotkania na temat polityki w zarzazaniu projektami:

Określenie środowiska związanego z projektem jest jednym z elementów efektywnego zarządzania projektami. Innymi aspektami skutecznego prowadzenia projektów są: identyfikacja problemów i ustalenie sposobów ich pokonania, budowanie podstaw autorytetu a także pozytywna postawa wobec polityki. Efektywne zarządzanie projektami wymaga od menedżerów rozwijania umiejętności politycznych.

Chcąc osiągnąć zamierzony cel, menedżer projektu podobnie jak polityk musi nauczyć się sztuki wywierania wpływu na innych. Innymi elementami skutecznego prowadzenia projektów są: określenie środowiska, od którego zależy projekt, identyfikacja problemów i ustalenie sposobów ich pokonania a także budowanie podstaw autorytetu.

Zgodnie z ideą PM Forum, po prelekcji eksperta nastąpiła część mniej oficjalna o różnych aspektach zarządzania projektami dyskutowano przy szwedzkim stole. O swoich doświadczeniach w prowadzeniu projektów można było porozmawiać nie tylko z uinnymi uczestnikami spotkania, ale również z  instruktorami prowadzącymi szkolenia w MT&DC, m.in.: Georgem Sifri i Urbanem Aderklint'em.

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ