Dziękujemy za udział w seminarium IIBA WPC: "The Role of the Business Analyst in Solution Quality"

7 października 2009

Październikowe wydarzenie wyróżniał przede wszystkim niezwykle ciekawy wykład międzynarodowego eksperta, jak również platforma wymiany wiedzy i doświadczeń z najlepszymi praktykami z branży. Była to również możliwość spotkania osób zainteresowanych działalnością International Institute of Business Analysis z członkami stowarzyszenia.

Program wydarzenia:
18:30 – 19:00 Rejestracja
19:00 – 20:30 Gorący temat: "The Role of the Business Analyst in Solution Quality ” Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.
20:30 – Losowanie nagród (książki „Warsztaty Wymagań. Narzędzie zespołowego precyzowania wymagań”, Ellen Gottesdiener) oraz rozmowy w kuluarach.

Zasadniczym punktem programu był wykład Jacques'a Lagassé podczas, którego zostały poruszone min. następujące zagadnienia:

 • Typowy cykl życia tworzenia rozwiązania
 • Istotność działań związanych z jakością
 • Czym różni się walidacja od weryfikacji?
 • Najważniejsze zdarzenia związane z analizą biznesową w ramach zadań walidacyjnych
 • Rola analityka biznesowego w działaniach weryfikacyjnych

O prelegencie:
Jacques Lagassé, wykładowca ESI International oraz MT&DC posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu systemami informatycznymi. Analizą biznesową zajmuje się od ponad 15 lat, obserwując jej ewolucję od początkowych analiz opartych na przetwarzaniu danych do współczesnych metod obiektowych. Doświadczenie w zarządzaniu projektami (był m.in. dyrektorem ds. zarządzania projektami w spółce CIGNA) ugruntowało w nim przekonanie, że sukces projektu zależy od pełnego i poprawnego udokumentowania wymagań użytkowników w duchu sprzyjającym wspólnemu opracowaniu systemu.

Posiada certyfikat "Professional Certificate in Business Analysis (George Washington University) a także tytuły MBA i JD (tytuł magistra prawa) (Connecticut University). Jest również magistrem informatyki (Drexler University Filadelfia) . Należy do Rady Adwokackiej Connecticut oraz sekcji prawa komputerowego i alternatywnych metod rozstrzygania sporów.

Jest też aktywnym członkiem International Institute of Business Analysis (IIBA®) oraz Project Management Institute (PMI®). Posiada także certyfikat Project Management Professional (PMP®) przyznawany przez PMI®.

International Institute of Business Analysis (IIBA) to międzynarodowe stowarzyszenie analityków biznesowych, którego misją jest rozwój i utrzymanie standardów związanych z praktyką analizy biznesowej oraz promocja certyfikacji osób zajmujących się zawodowo tą dziedziną. Cele polskiego oddziału IIBA to profesjonalne czuwanie nad środowiskiem analityków biznesowych, umożliwienie członkom organizacji dostępu do międzynarodowych standardów i certyfikacji zawodowych, jak również rozwój kompetencji osób zajmujących się analizą biznesową poprzez organizację seminariów.

Patron honorowy: Managemet Training& Development Center; Sponsor wydarzenia: Hotel Lord

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ