Czwarty kongres polskiego oddziału PMI już za nami

11 listopada 2009

Tegoroczny kongres był jednym z najważniejszych wydarzeń z obszaru zarządzania projektami w Polsce. Listopadowa konferencja zgromadziła ponad 170 profesjonalistów z Polski, Portugali i Grecji odpowiadających za realizację projektów w swoich firmach.

4th_congress

Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci największych firm działających na polskim rynku i liderów w swoich branżach. Wydarzenie zostało poprzedzone jednodniowym warsztatem zorganizowanym przez firmę DAT CC, na którym zostały zaprezentowane najnowsze software’owe produkty Oracle wspomagające zarządzanie projektami (wytworzone przez firmę Primavera Systems, aktualnie będącą częścią Oracle).

Kongres obejmował kilkanaście sesji edukacyjnych, które zostały przedstawione zarówno przez polskich jaki i międzynarodowych ekspertów w dziedzinie zarządzania projektami.

Wśród polskich prelegentów znaleźli się dr Jerzy Stawicki, Beata Wróbel oraz Szymon Jałocha. Dr Jerzy Stawicki przedstawił referat na temat: “Project I procject management governance w różnych typach projektów”. Prelegent mówił o sposobach wysokopoziomowego zarządzania zbiorami projektów (ang. governance) w wielkich przedsięwzięciach, które posiadają wielu właścicieli. Beata Wróbel i Szymon Jałocha bardzo szczegółowo omówili problemy dotyczące współpracy sektora publicznego i prywatnego w realizacji dużych projektów informatycznych.

Na specjalne zaproszenie PMI PC przybyli: Louis J. Mercken, Joel Koppelman, Alfonso Bucero, Stephen Jenner, Adrian Pyne, George Sifri (wykładowca MT&DC), Pat Peters(wykładowczyni MT&DC), Thomas Walenta oraz Henning Zeumer.

Louis Mercken swojej prezentacji (“Project Management as a Strategic Competency”)mówił o znaczeniu zarządzania projektami we współczesnej gospodarce i miejscu PMI w podnoszeniu jakości realizacji projektów. Joel Koppelman, który był kolejnym prelegentem –poruszył problem nieuchronności i ciągłości zmian we współczesnym świecie, których sprawną realizację wspomagają systematyczne podejście do zarządzania projektami i wyspecjalizowane narzędzia.

Thomas Walenta, przewodniczący Rady PMI ds. Stosunków Zewnętrznych i Prac Wolontariuszy, prowadził wykład na temat „What PMOs can achieve and how to Get most out of it”. Prelekcja miała na celu prezentacje sposobów wdrażania biur zarządzania projektami w przedsiębiorstwach nastawionych na realizację projektów.

Kolejnym gościem był Dr George Sifri, wykładowca w ESI International i MT&DC, zaprezentował referat dotyczący sposobu wyboru projektów do realizacji; temat będący zasadniczym zagadnieniem zarządzania portfelami projektów (zbiorami projektów połączonych celem biznesowym).

Stephen Jenner, pracownik brytyjskiego i australijskiego sektora publicznego, mówił o właściwych i niewłaściwych sposobach biznesowego uzasadniania realizacji projektów. Tematem wystąpienia Alfonso Bucero, prezesa oddziału PMI w Madrycie, był sposób wdrażania metodycznego zarządzania projektami i ich portfelami w dużych organizacjach. Adrian Pyne, brytyjski praktyk i konsultant, mówił o konieczności objęcia systematycznym zarządzaniem wszystkich prac mających charakter projektów.
Kolejnym punktem programu było wystąpienie Henning’a Zeummer’a, konsultanta specjalizującego się w zarządzaniu programami (zbiorami projektów powiązanych celem operacyjnym). Temat, który dotykał różnic pomiędzy zarządzaniem projektami a zarządzaniem programami, brzmiał: “A Jurney to a Project Manager’s Future”. Pat Peters, wykładowczyni ESI oraz MT&DC, przedstawiła w swoim referacie zasady zarządzania ryzykiem w sposób zgodny ze standardami PMI.

Czwartek wieczorem odbył się bankiet w Klubie Opera, który był doskonałą okazją do spotkania się z osobami na co dzień zajmującymi się zarządzaniem projektami. W miłej atmosferze, przy wspaniałej oprawie muzycznej zespołu Corazon Flamenco, uczestnicy Kongresu mogli wymienić się doświadczeniami, a także zawrzeć nowe, ciekawe znajomości.

Miłym i długo oczekiwanym akcentem zakończenia Kongresu było losowanie nagród wśród uczestników obecnych na sali. Nagrodą główną było dowolnie wybrane przez zwycięzcę szkolenie ufundowane przez MT&DC. Losowane były również nagrody ufundowane przez złotych (DAT Computer Concepts) i srebrnych(ICTAS, Project Management Consulting, Cheetah Learning ) sponsorów wydarzenia. Oprócz tego, każdy z uczestników otrzymał premierowe wydanie podręcznika A Guide to the Project Management Body of Knowledge. Ostatnim punktem programu było rozdanie uczestnikom certyfikatów potwierdzających udział w Kongresie.

Szczegółowe informacje o Kongresie znajdują się na stronie internetowej http://www.pmi.org.pl/
W 2010 roku odbędzie się piąty, jubileuszowy Kongres, na który już teraz gorąco zaprszamy w imieniu organizatorów.

Platinum Sponsor:

mtdc

 

 

 

Gold Sponsor:

dat-cc-pmc

 

 

 

Silver Sponsor:

carrywatercheetahpmc_logoictas_logo

 

 

 

 

Patronat Medialny:

pmanager_logojobs_logo

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ