Budowanie kultury organizacyjnej nastawionej na projekty

11 grudnia 2002

11 grudnia 2002 w ośrodku szkoleniowym MT&DC w Falentach odbyło się czwarte Project Management Forum, którego tematem było Budowanie kultury organizacyjnej nastawionej na projekty. Prelekcję wygłosił Urban Aderklint - doświadczony Project Manager posiadający tytuł Project Management Professional (PMP). Pan Aderklint w swej wieloletniej karierze (ponad 17 lat zarządzania projektami) prowadził skomplikowane projekty m.in. dla elektrowni atomowej w Szwecji.

Budowanie kultury zarządzania projektami to proces trwający kilka lat. W dzisiejszych realiach potrzeba zmian nie jest zjawiskiem chwilowym. Celem nie jest zrealizowanie jednego czy dwóch projektów. Wyzwaniem jest usankcjonowanie procesu zarządzania projektami, dzięki czemu organizacja będzie mogła w sposób elastyczny dostosować się do stawianych jej wymagań. Ważnym elementem budowania kultury zarządzania projektami jest uświadomienie miejsca i wagi jaką pełni project manager w organizacji. W wielu organizacjach kierownicy projektu mają zdecydowanie mniejszą władzę niż managerowie funkcjonalni. Dzieje się tak dlatego, iż nie wszystkie firmy zdają sobie sprawę, iż project manager to ktoś kto przynosi biznes dla firmy.

W swoim wystąpieniu Urban Aderklint zaprezentował także case study na przykładzie firmy IBM, która stworzyła spójne podejście do zarządzania projektami oraz powołała funkcję profesjonalnego project managera w swojej organizacji. Ciekawym elementem zaprezentowanego case study było przedstawienie czterech poziomów edukacji w project managemencie, jakie przeszli poszczególni project managerowie z IBM.

Po prezentacji Pana Aderklinta wystąpił Pan Zbigniew Traczyk z firmy IBM, który opowiedział o idei powołania PMI Warsaw Poland Chapter. Project Management Institute (PMIâ) to stowarzyszenie non-profit założone w 1969 roku w Filadelfii, które skupia najbardziej doświadczonych project managerów z całego świata (obecnie stowarzyszenie liczy blisko 100 tysięcy członków). PMI jest światowym liderem w tworzeniu standardów zarządzania projektami i firmuje swoim znakiem opracowaną na bazie doświadczeń członków stowarzyszenia metodologię. Metodologia ta spisana jest w postaci książki "Project Management Body of Knowledge" (PMBOK Guide), która jest branżowym standardem akceptowanym na całym świecie. Metodologia PMI jest rozwijana i aktualizowana przez kapitułę wyselekcjonowaną spośród członków stowarzyszenia (co 4 lata ukazuje się nowa edycja "Project Management Body of Knowledge"- kolejna aktualizacja ukaże się w 2004 roku.

Celem spotkań "PM Forum" jest stworzenie środowiska Project Managementu w Polsce i powołanie wspomnianego już PMI Warsaw Poland Chapter. Chociaż już wcześniej został ustanowiony PMI Potential Chapter Sponsor, jednak grupa inicjatywna w sposób praktyczny zawiązała się podczas wrześniowego PM Forum. Inicjatorem PMI Potential Chapter jest Zbigniew Traczyk - doświadczony project manager z IBM, natomiast MT&DC będzie integrować środowisko project managerów w Polsce. W roku 2003 odbędzie się kolejne PMI Convention, na którym PMI Chapter Poland zostanie "rozpoznany jako istniejący oficjalnie" (recognised as official established). Jednocześnie będzie to jedyny PMI Chapter w Polsce - zgodnie z regułami PMI.
Zgodnie z tradycją, po części oficjalnej wszyscy goście (ponad 70 osób!) udali się na kolację przy szwedzkim stole, gdzie na wszystkich czekała niespodzianka krótki wykłóad na temat sposobów degustacji wina połączona z degustacją, oczywiście...
Wszelkich informacji na temat uczestnictwa w kolejnym PM Forum udziela Iza Jaworska, iza.jaworska@mtdc.pl, tel. +22 720 27 40

Patronat Prasowy:

 

11 grudnia 2002 w ośrodku szkoleniowym MT&DC w Falentach odbyło się czwarte Project Management Forum, którego tematem było Budowanie kultury organizacyjnej nastawionej na projekty. Prelekcję wygłosił Urban Aderklint - doświadczony Project Manager posiadający tytuł Project Management Professional (PMP). Pan Aderklint w swej wieloletniej karierze (ponad 17 lat zarządzania projektami) prowadził skomplikowane projekty m.in. dla elektrowni atomowej w Szwecji. Budowanie kultury zarządzania projektami to proces trwający kilka lat. W dzisiejszych realiach potrzeba zmian nie jest zjawiskiem chwilowym. Celem nie jest zrealizowanie jednego czy dwóch projektów. Wyzwaniem jest usankcjonowanie procesu zarządzania projektami, dzięki czemu organizacja będzie mogła w sposób elastyczny dostosować się do stawianych jej wymagań. Ważnym elementem budowania kultury zarządzania projektami jest uświadomienie miejsca i wagi jaką pełni project manager w organizacji. W wielu organizacjach kierownicy projektu mają zdecydowanie mniejszą władzę niż managerowie funkcjonalni. Dzieje się tak dlatego, iż nie wszystkie firmy zdają sobie sprawę, iż project manager to ktoś kto przynosi biznes dla firmy. W swoim wystąpieniu Urban Aderklint zaprezentował także case study na przykładzie firmy IBM, która stworzyła spójne podejście do zarządzania projektami oraz powołała funkcję profesjonalnego project managera w swojej organizacji. Ciekawym elementem zaprezentowanego case study było przedstawienie czterech poziomów edukacji w project managemencie, jakie przeszli poszczególni project managerowie z IBM. Po prezentacji Pana Aderklinta wystąpił Pan Zbigniew Traczyk z firmy IBM, który opowiedział o idei powołania PMI Warsaw Poland Chapter. Project Management Institute (PMIâ) to stowarzyszenie non-profit założone w 1969 roku w Filadelfii, które skupia najbardziej doświadczonych project managerów z całego świata (obecnie stowarzyszenie liczy blisko 100 tysięcy członków). PMI jest światowym liderem w tworzeniu standardów zarządzania projektami i firmuje swoim znakiem opracowaną na bazie doświadczeń członków stowarzyszenia metodologię. Metodologia ta spisana jest w postaci książki "Project Management Body of Knowledge" (PMBOK Guide), która jest branżowym standardem akceptowanym na całym świecie. Metodologia PMI jest rozwijana i aktualizowana przez kapitułę wyselekcjonowaną spośród członków stowarzyszenia (co 4 lata ukazuje się nowa edycja "Project Management Body of Knowledge"- kolejna aktualizacja ukaże się w 2004 roku. Celem spotkań "PM Forum" jest stworzenie środowiska Project Managementu w Polsce i powołanie wspomnianego już PMI Warsaw Poland Chapter. Chociaż już wcześniej został ustanowiony PMI Potential Chapter Sponsor, jednak grupa inicjatywna w sposób praktyczny zawiązała się podczas wrześniowego PM Forum. Inicjatorem PMI Potential Chapter jest Zbigniew Traczyk - doświadczony project manager z IBM, natomiast MT&DC będzie integrować środowisko project managerów w Polsce. W roku 2003 odbędzie się kolejne PMI Convention, na którym PMI Chapter Poland zostanie "rozpoznany jako istniejący oficjalnie" (recognised as official established). Jednocześnie będzie to jedyny PMI Chapter w Polsce - zgodnie z regułami PMI. Zgodnie z tradycją, po części oficjalnej wszyscy goście (ponad 70 osób!) udali się na kolację przy szwedzkim stole, gdzie na wszystkich czekała niespodzianka krótki wykłóad na temat sposobów degustacji wina połączona z degustacją, oczywiście... Wszelkich informacji na temat uczestnictwa w kolejnym PM Forum udziela Iza Jaworska, iza.jaworska@mtdc.pl, tel. +22 720 27 40 Patronat Prasowy:

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ