2nd International PMI POLAND CONGRESS

20 września 2007

20 września 2007 w Hotelu Marriott odbył się drugi kongres PMI® organizowany wspólnie przez PMI PC oraz MT&DC. Temat przewodni tegorocznego spotkania to: Analiza Biznesowa - sposób na sukces projektu.

Wspominając zeszłoroczny sukces trzeba przyznać, że i w tym roku uczestnicy nie zawiedli. Pojawiło się około 190 dyrektorów i kierowników projektów w tym ponad połowa to posiadacze certyfikatu Project Management Professional.

Gościliśmy przede wszystkim przedstawicieli firm telekomunikacyjnych, informatycznych, konsultingowych, jak również farmaceutycznych. Pojawili się także przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej oraz środowiska akademickiego.

O godzinie 9 rano uczestników kongresu powitali już tradycyjnie Prezes PMI® PC -Maciej Bodych oraz Członek Zarządu MT&DC -Tomasz Borucki.

Kongres otworzyła prezentacja Raeda Haddada (ESI International) – przewodniczącego konferencji – zaproszonego specjalnie na to wydarzenie. Z właściwą sobie swadą podzielił się on z uczestnikami swoimi przemyśleniami na temat właściwości i roli zmian w historii i w działalności organizacji, skupiając się przede wszystkim na kontekście organizacyjnym. Następnie wskazał na rolę analizy biznesowej i zarządzania projektami w utrwalaniu zmian w organizacji.

Następnym mówcą był Glenn Brule (ESI International i International Institute of Business Analysis), który poprowadził prezentację na temat „Zrewolucjonizuj swoją firmę: potęga analizy biznesowej”. Pan Brule przedstawił praktyczne, realne rozwiązania pozwalające wdrażać w organizacjach sprawdzone rozwiązania z dziedziny analizy biznesowej. Wyjaśnił również, w jaki sposób analiza biznesowa wpływa na projekty oraz wyniki uzyskiwane w organizacji i pokazał konkretne przykłady skutecznego wdrażania analizy biznesowej w organizacjach.

Trzecią osobowością BA był Mark Monteleone ( ESI international) z prelekcją „Analiza biznesowa – od wspierania innowacji do wymagań” przedstawiającą rozmaitość narzędzi i zastosowań analizy biznesowej. Pan Montelone zwrócił szczególną uwagę na role, obowiązki i kwalifikacje moderatora działań przeprowadzanych w ramach analizy biznesowej.

Po obiedzie i odpoczynku nasi uczestnicy wysłuchali drugiego wystąpienia Glenna Brule - „Szczypta zapobiegliwości waży więcej niźli lekarstw stos - znaczenie analizy przedsiębiorstwa dla pomyślnej realizacji przedsięwzięć”. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi: Jak określać rolę kierownika projektu i analityka biznesowego w analizie przedsiębiorstwa, oraz jak wprowadzać sześciostopniowy proces analizy przedsiębiorstwa zgodnie z zaleceniami International Institute of Business Analysis określonymi w wydanym przez IIBA™ kompendium wiedzy o analizie biznesowej

(Business Analysis Body of Knowledge™ – BABOK™).

Następnym punktem programu były prezentacje polskich prelegentów. Pierwszy wystąpił Albert Pasek(CompFort Meridian Polska) z tematem: “Strefa mroku – stadium przypadku z użyciem rekomendowanych narzędzi do oceny i ratowania zagrożonych projektów”. Uczestnicy dowiedzieli się jakie stosować techniki ratowania zagrożonych projektów, aby zminimalizować ryzyko porażki prowadzonego przedsięwzięcia.

Ryszard Dałkowski( Microsoft) oraz Michał Czarnocki( Polkomtel) skupili się na temacie “ Wspomaganie projektu przedsiębiorstwa i zarządzanie portfelem projektów”. Pokazali jak dana organizacja może wykorzystać procesy, zarządzanie zasobami i zarządzanie projektami za pomocą rozwiązań bazujących na platformie Microsoft EPM.

Ostatnią prezentację: Efektywne strategie ratowania zagrożonych projektów” poprowadził Robert Mroziński (ICTAS). Wystąpienie wzbudziło nie lada sensację, bowiem prowadzący wynagradzał pieniędzmi najaktywniejszych uczestników dyskusji. Siła pieniądza zadziałałaJ.

Kongres zakończył Raed Haddad trafnie podsumowując wszystkie wystąpienia. Kolejną częścią programu było losowane nagród – dwóch voucherów na dowolne szkolenie z zakresu zarządzanie projektami w MT&DC). Ponadto, wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w 2nd International PMI POLAND Congress.

„PMI” jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
„IIBA” jest znakiem handlowym International Institute of Business Analysis
„BABOK” jest zarejestrowanym znakiem handlowym International Institute of Business Analysis

 

 • Logo PMI Registered Education Provider jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMI" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMBOK" jest zarejestrowanym znakiem handlowym Project Management Institute, Inc.
 • "PMP" i "PMI-ACP" są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnym Project Management Institute, Inc.
 • IIBA® , BABOK® and Business Analysis Body of Knowledge® są zarejestrowanymi znakami handlowym International Institute of Business Analysis.
 • Endorsed Education Provider, EEP and the EEP logo są znakami handlowymi International Institute of Business Analysis.
 • CBAP® and CCBA® są zarejestrowanymi znakami certyfikacyjnymi International Institute of Business Analysis.
Zapytaj o szkolenie
 • Dział sprzedaży

 • Wyślij pytanie

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ
 • Zapytaj o cenę

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami :-). Odpowiedzi udzielamy w dni robocze nie później niż w ciągu 24 godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, adres e-mail, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu realizacji procesu usługi szkoleniowej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią Klauzuli Informacyjnej i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń ani uwag do jej treści.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Management Training and Development Center Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8 m 44 02-957 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych.

   Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych zawartych w formularzu firmie Intelisoft Sp. z o.o. w celu automatyzacji marketingu, w tym wysyłania newslettera.

  WYŚLIJ